X

ElblÄ…g

10.02.22 Aktualności

Żniwiarze gonią lidera

Szósty turniej WAITW Grand Prix Elbląga w koszykówce 3x3 dodał wiele emocji walce o końcowy triumf w tych rozgrywkach. Żniwiarze zostali trzecią ekipą w tym sezonie, która zdobyła komplet punktów w poszczególnych zawodach. W ten sposób są w tabeli coraz bliżej lidera.

WAITW Grand Prix wchodzi w decydujÄ…cÄ… fazÄ™. Hala sportowa SzkoÅ‚y Podstawowej nr 12 szósty raz byÅ‚a arenÄ… zmagaÅ„ drużyn w tej odmianie koszykówki. Przed nami jeszcze 4 turnieje, wiÄ™c każdy punkt jest teraz bardzo cenny i może zadecydować o podziale medali i pucharów. O tym wiedzÄ… grajÄ…ce zespoÅ‚y, zatem walka o jak najlepsze miejsce w turnieju byÅ‚a bardzo zaciÄ™ta i ambitna.

Drużyny zostaÅ‚y podzielone na dwie grupy, a cztery najlepsze zostaÅ‚y rozstawione. W grupie A zmierzyÅ‚y siÄ™ ekipy Jarlem, czyli aktualny lider w tabeli gÅ‚ównej WAITW Grand Prix, oraz zajmujÄ…cy 4 lokatÄ™ w klasyfikacji generalnej My Tylko Pobiegać. W skÅ‚adzie faworytów znalazÅ‚ siÄ™ także Przemek Zamojski, ale rywal zdecydowaÅ‚ siÄ™ zagrać odważniej i dziÄ™ki temu wygraÅ‚ 18:13. To byÅ‚a pierwsza porażka Jarlem w dotychczasowych spotkaniach. W grupie B ciekawy pojedynek zagrali Å»niwiarze i DDDMS, ale to ci pierwsi okazali siÄ™ minimalnie lepsi 14:13 i wywalczyli sobie starcie o zwyciÄ™stwo w turnieju.

Siódme miejsce zdobyli Dinosaurus, którzy ograli RajzÄ™ 7:6. PiÄ…tÄ… lokatÄ™ wywalczyli Amatorzy, ogrywajÄ…c 10:8 dziewczyny z Kaha Team. Jarlem zajÄ™li 3 miejsce, wykazujÄ…c siÄ™ wiÄ™kszÄ… skutecznoÅ›ciÄ… z DDDMS, a na tablicy byÅ‚o 18:8. W finale Å»niwiarze wygrali z My Tylko Pobiegać 14:13. SzczegóÅ‚y rozgrywek, tabela gÅ‚ówna oraz zdjÄ™cia dostÄ™pne sÄ… na mosir.elblag.eu.